“Her CHP’li potansiyel olarak her yere adaydır”

“Her CHP’li potansiyel olarak her yere adaydır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Fatih'te cemevi açılışına katıldı. Gazetecilerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili sorularını yanıtlayan Tekin, "Her CHP'li potansiyel olarak her yere ada

  Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Fatih'te Yunus Emre Cemevi'nin açılış törenine katıldı.  Amasya Milletvekili Ramiz Topal ile İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz'ün de katıldığı açılış öncesi önce dualar okundu. Duaların okunmasının ardından Tekin ile diğer milletvekilleri kurdeleyi kesti.

 

Açlık grevleri

Gürsel Tekin yaptığı konuşmada açlık grevlerine değindi. Tekin, insan bedeninin herşeyin üstünde olduğunu ifade etti. Açlık grevleri hakkında çelişkili açıklamalar olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Başbakan sadece bir kişi var dedi. Adalet bakanı ise başka bir şey söyledi. Soruyorum. Sayın Başbakan mı yoksa Adalet Bakanı mı doğru söylüyor. Bakan 680 kişi açlık  grevinde dedi.Başbakan ise 'yok öyle bir şey, şov yapıyorlar' diyor. Bu konu çok önemli bir konu. Bu konuda açil çözüm gerekiyor. İnşallah cezaevlerinde ölüm olmaz. Ölüm olursa bu Türkiye'nin iç barışı zarar görür" diye konuştu.  Konuşmasında AK Parti iktidarının 10 yılını doldurduğunu belirten Tekin, AK Parti'nin iktidara gelirken verdiği birçok sözü tutmadığını, Türkiye'nin ekonomik ve siyasi sorunlarını çözmediği belirtti.

 

'li Topal: Yobazların oturduğu yer görüntüsü yansıyor

Açılış töreninde Amasya Milletvekili Ramiz Topal da söz aldı.  Topal, "Biz Fatih'te yola çıktık. Önce bir cemevi sonra ise bir kız yurdu yapmak ve Fatih'in çevresini değiştirmek istiyoruz. Bakıldığı zaman Fatih'ten, tarikatların yuvalandığı ve yobazların oturduğu bir görüntü yansıyor Anadolu'ya. Biz burada meşale yakıyoruz. Biz Fatih'in aydınların da, demokratların da bulunduğu bir ilçe olarak yansımasını istiyoruz. Biz burada bu işi başlattık" dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı-

 

Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığı konusundaki soru üzerine, "Her'li potansiyel olarak her yere adaydır. 'de görev istenmez, görev verilir. 'nin tabanı, örgütü, İstanbul halkı kime görev verirse, Gürsel Tekin olarak ben de onun arkasındayım. Adaylığı ben belirlemiyorum" diye konuştu.

Şişli Belediye Başkanı 'ün Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığıyla ilgili sorulan soruya karşılık da Tekin, "Sayın Sarıgül, partili olup olmamasına karar verdikten sonra konuşuruz" dedi.

Tekin, konuşmasının ardından cemevindeki vatandaşlarla sohbet etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.