İl Milli Eğitim önünde “İmam Hatip“ protestosu

İl Milli Eğitim önünde “İmam Hatip“ protestosu

Fatih'teki Gazi İlköğretim Okulu'nun İmam Hatip Ortaokulu'na dönüştürüleceğini iddia eden bir grup veli ve öğrenci İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yaptı. "Okulumuza dokunmayın" yazılı pankart açarak İl Milli Eğitim binası önünde toplanan y

 Grup adına açıklama yapan velilerden Semra Kaya, "Yıllardan beri bölge halkına eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Okulun mezunları şimdilerde aynı okulun velisi olmuş, hatta anneanne olmuş, babaanne ve dede olarak torunlarını da bu okulda okutmaktadır. Bu okul çevrede nitelikli eğitim veren bir okul olarak kök salmış, on yıllardır mahallelinin, esnafın, bölge halkının sahiplendiği bir değerdir. Bu anlamda okulumuz bir kültürdür, köklü bir gelenektir" diye konuştu. Daha sonra söz alan Hilal Erdoğan adlı öğrenci ise, "Lütfen okulumuzu İmam Hatip yapmayın. Biz okulumuzu çok seviyoruz. Okulumuzu kim İmam Hatip yapmayı düşünüyorsa, isteğini geri alsın" dedi. 


Açıklamanın ardından grubu temsilen velilerden bir kaçı taleplerini iletmek üzere Milli Eğitim Müdürü ile görüşmek için binaya girdi. Yaklaşık 10 dakika sonra binadan ayrılan veliler, randevu taleplerinin reddedildiğini aktardı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.