İmamoğlu, 2.5 yıl sonra aynı pazara gitti, şikayet değişmedi: Geçim sıkıntısı

İmamoğlu, 2.5 yıl sonra aynı pazara gitti, şikayet değişmedi: Geçim sıkıntısı

23 Ocak 2019’da “aday” sıfatıyla ziyaret ettiği Tuzla Aydıntepe Mahallesi semt pazarına, İBB Başkanı sıfatıyla tekrar giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yine aynı tablo ile karşılaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla'da bir dizi incelemede bulundu.  İmamoğlu'nun Tuzla'daki ilk adresi, Kamil Abdüş Gölü oldu. İBB Fen İşleri Daire Başkanı Recep Korkut, önceki yönetimden yüzde 24'le devraldıkları Kamil Abdüş Gölü 1. Etap Çevre Düzenlemesi çalışmalarının sona erdiği bilgisini paylaştı. Son çıkarılan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde, bölgenin “koruma alanı” ilan edildiğini aktaran Korkut, bu nedenle ikinci ve üçüncü etap çalışmalarını durduklarını bildirdi.

ESNAF: MİLLETTE PARA YOK

İmamoğlu'nun ilçedeki ikinci durağı, seçim kampanyası sırasında 23 Ocak 2019'da da ziyaret ettiği Aydıntepe Mahallesi'nde kurulan semt pazarı oldu. Vatandaşlar ve pazar esnafından gelen sorunları dinleyen İmamoğlu'nun  pazar ziyaretinin ana gündem maddesi, seçim kampanyası sürecinde olduğu gibi ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığı oldu.

Pazarda patates, soğan tezgahı bulunan bir esnaf ile İmamoğlu arasında yaşanan diyalog, vatandaşın yaşadığı ekonomik zorlukları gözler önüne serdi. İmamoğlu, “Başkanım, ilçemize hoş geldin. Burada bir konuşmuştuk; hatırladın mı” diyen esnafa, “İyi hatırladım. Nasıl bu sene işler” karşılığını verdi. Esnafın İmamoğlu'na yanıtı ise, “Vallahi mallar ucuz; millette para yok. Sıkıntı var” oldu.

İBB olarak, üreticiden patates alımı yapıp ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını hatırlatan İmamoğlu, “Ama bu bereketi iyi değerlendiremiyoruz. Senin de dediğin gibi; cebinde para olmayınca, olmuyor” diye konuştu. İmamoğlu, geçen yıl ve bu yıla göre sattıkları ürünlerdeki fiyat farklarına dikkat çeken esnafa, “İnşallah bir dahaki buluşmamızda senin işlerin bereketini, milletin de cebindeki paranın bolluğunu konuşuruz” dileğinde bulundu.

SMA HASTASI AYSUN'U ZİYARET

İmamoğlu'nun 23 Ocak 2019'daki ziyaretinde ilginç bir olay da yaşanmıştı. Pazarda İmamoğlu ile karşılaşan 56 yaşındaki Aynur Erim adındaki vatandaş, kızının SMA hastası olduğunu ve ilaç bulmakta zorluk yaşadıklarını belirterek İmamoğlu'ndan yardım istemişti.

Erim'in adresini alan İmamoğlu, pazar turunun ardından aileyi ziyaret etmişti. O dönemde 32 yaşında olan SMA hastası Aysun Erim, “Ben bu ilacı, sadece kendim için değil, tüm SMA hastaları için istiyorum” isyanına tanıklık eden İmamoğlu, “Konuyla özel olarak ilgileneceğim. Genel anlamda yetkililer sesini duysun diye yanına geldim” demişti. İmamoğlu, Aysun Erim'i, Aydıntepe semt pazarını ikinci ziyaretinde de unutmadı. 

Erim ailesi, evlerine ikinci kez konuk olan İmamoğlu'na, o dönemde kendilerine ses olmasından dolayı teşekkürlerini iletti. İmamoğlu, ilaçlarını kullandığını söyleyen Erim'e, “Geçen seferden daha iyi gördüm seni” sözleriyle karşılık verdi.

İmamoğlu, Erim ailesinin evinden ayrıldıktan sonra, Aydıntepe Mahallesi Muhtarı Ayşegül Duran'ı makamında ziyaret etti. Tuzla İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde ziyaret ettiği iki fabrikada çalışan işçilerle fotoğraf çektiren İmamoğlu, Tuzla'da, son olarak, “Tepeören Meydan ve Altyapı Çalışması” şantiyesinde incelemelerde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.