İş Sanat’ta 2013’ün ilk konuğu Hilary Hahn

İş Sanat’ta 2013’ün ilk konuğu Hilary Hahn

Teknik parlaklığı, derin duygusal yorumları ve yeni müziğe bağlılığıyla zamanımızın en çok aranan yorumcularından biri olan Hilary Hahn İş Sanat’ta 2013’ün ilk konuğu oluyor.

Time dergisinin 2001’de “Amerika’nın En İyi Genç Klasik Müzisyeni” ilan ettiği Hahn sadece 32 yaşında olmasına rağmen aldığı iki Grammy, çok sayıda Diapason ve Preis der deutschen Schallplattenkritik ödülleri ve 2008 Classic FM/Gramophone Yılın Sanatçısı ödülü ile göz kamaştıran bir uluslararası üne sahip.

Dünyanın en seçkin orkestralarıyla düzenli olarak verdiği konserlerde ve en prestijli resital serilerinde her zaman coşkuyla ayakta alkışlanan Hahn, mükemmel bir olgunlukta seslendirdiği eserlere müzikal tutkusunun tüm ihtişamını katabilen ender genç sanatçılardan. Deutsche Grammophon ve Sony plak şirketlerinden çıkan 12 albümüne ek olarak 3 DVD ve bir Oscar adayı film müziği bulunan Hahn’ın çağdaş müziğe olan duyarlılığını gösteren “In 27 Pieces: The Hilary Hahn Encores”, sanatçının iki düzineden fazla besteciyi keman ve piyano için kısa parçalar yazmak için görevlendirmesi üzerine ortaya çıkan özgün bir proje. Gecede Hahn’a kusursuz icrasıyla piyanist Cory Smythe eşlik ediyor. Üretken bir doğaçlamacı, oda müzisyeni ve çağdaş klasik müzik icracısı olan Smythe, hem solist hem de oda müzisyeni olarak Yeni Müzik için Darmstadt Uluslararası Yaz Festivali, New York City’deki Bang on a Can Maratonu, Ravinia'nın Yükselen Yıldızlar Serisi ve Lincoln Center’da Mostly Mozart gibi uluslararası organizasyonlarda sahne alan önemli bir isim.
Hilary Hahn: Keman
Cory Smythe: Piyano
G. U. Fauré Keman Sonatı No. 1 Op. 13, La Majör  A. Corelli Keman Sonatı No. 4 Op. 5, Fa Majör J.S. Bach Chaconne Partita No. 2 Re minör  In 27 Pieces: The Hilary Hahn encores

3 Ocak 2013 20:00
İş Sanat Kültür Merkezi,


Bilet Fiyatları

1. Kategori - 88.00 TL
2. Kategori - 72.50 TL
3. Kategori - Tam 56.00 TL
İndirimli 46.00 TL

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.