İstanbul İBB Tube ile Kapılarını Dünyaya Açıyor

İstanbul İBB Tube ile Kapılarını Dünyaya Açıyor

Türkiye’nin Youtube türünde ilk video paylaşım sitesi olan İBB Tube’yi tanıtan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Sadece Türkiye’de internet üzerinde bir milyon videonun yüklü olduğunu düşünürseniz İBB Tube’un önemi anlaşılacaktır” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin Youtube türünde ilk video paylaşım sitesi olan İBB Tube’un tanıtımını gerçekleştirdi. Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen tanıtıma İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları ve basın mensupları katıldı.

İstanbul İBB Tube ile kapılarını dünyaya açıyor
Şehir Rehberi ve İstWeb TV gibi hizmetlerin ardından Türkiye’nin ilk video paylaşım sitesi olarak hizmet verecek İBB Tube’un da alanında öncü olacağını vurgulayan Başkan Kadir Topbaş, şöyle konuştu; “Sadece Türkiye’de internet üzerinde bir milyon videonun yüklü olduğunu düşünürseniz, insanların iletişim için video paylaşımına ne kadar önem verdiği ortaya çıkar.  Böyle önemli bir projeyi İstanbul’a kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. İstanbul İBB Tube ile kapılarını dünyaya açıyor. İstanbul ile ilgili en kaliteli videoları dünyanın her yeriyle paylaşma imkanı verecek bu site, takipçilerin de video yüklemesine izin veriyor. 12 farklı kategoride hizmet verecek böyle bir siteye sahip olmak belediyemiz açısından çok önemli. Günün her saatinde dünyanın her yerinden İstanbul ile ilgili istenen her videoya erişme imkanı verecek bu proje, İstanbul’un gelişimine önemli bir katkı sağlayacak. Şehirlerin rekabet ettiği günümüzde İstanbul, başka şehirleri etkileyen, model bir akıllı kent olma yolunda bir adım daha atmış oluyor. Zaten bizim büyüklüğümüzün getirdiği sorumluluk da bunu gerektiriyor.”

Takipçiler de video yükleyebilecek
İBB Tube’un yakın gelecekte insanların daha güvenli, daha sağlıklı bilgiye ve eğlenceye en hızlı şekilde ulaşma imkanı verecek bir site haline geleceğine inandığını kaydeden Kadir Topbaş, şunları kaydetti; “Türkiye’de bir ilk olan bu çalışmamızın dünya belediyeleri arasında da bir ilk olduğunu UCLG Başkanı olarak söyleyebilirim. Bugün burada tanıtımını yaptığımız sitemiz, inanıyorum ki İstanbulluların tercih ettiği bir site olacağına da inanıyorum. Siz de İstanbul ile ilgili bir mesajı veya gidip gördüğünüz yerleri paylaşmak isterseniz, İBB Tube’a yükleyebilirsiniz.”

Youtube türünde bir video paylaşım sitesi olan İBB Tube’da; animasyon, belgesel, haber, müzik, konferans, kurumsal, sinema, spor, şehir, teknoloji, tiyatro ve yaşam kategorilerinde çok kaliteli videolar yer alıyor. Takipçilerin de video yükleyebildiği site, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin internet üzerinden yayın yapan televizyonu İstWeb ile de entegre edildi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.