İstanbullu Şeb-i Arus'a hayran kaldı

İstanbullu Şeb-i Arus'a hayran kaldı

Mevlana'nın, ''Şeb-i Arus– Düğün Gecesi'' olarak nitelendirdiği ölümü vesilesiyle Konya'da düzenlenen törenlere dünyanın dört bir yanından yoğun ziyaretçi talebi olması üzerine, İstanbul'da da ayrı bir tören yapıldı. İstanbullular törene adeta akın etti.

İstanbul'daki Şeb-i Arus töreni, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Ülker Sports Arena'da düzenlendi. 
Etkinlik öncesi salon önünde yoğun araç trafiği yaşandı. Töreni izlemek isteyenler, giriş kapıları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

KENAN IŞIK MESNEVİ'DEN BEYİTLER OKUDU 

Sunuculuğunu, tiyatro sanatçısı Kenan Işık'ın üstlendiği törende, Yücel Arzen orkestrası eşliğinde Kenan Işık, Mesnevi'den beyitler okudu. Kenan Işık'ın okuduğu beyitler dinleyicilerden büyük alkış aldı. 

Gecede, Sami Savni Özer ilahiler okudu. Özer'e dinleyiciler de zaman zaman eşlik etti. 

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN TELGRAF 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geceye gönderdiği telgrafta, ''Hiç şüphesiz bu etkinlikler, Hz. Mevlana'nın barışı, kardeşliği, muhabbeti, sevgiyi öne çıkaran çağrılarının bugün dünya için çok daha önemli bir hale geldiğini ortaya koyuyor'' ifadelerini kullandı. 

Erdoğan şöyle devam etti: 
''İnanıyorum ki, Hz. Mevlana gibi gönül erlerinin sesine, mesajına kulak verdikçe, adaleti, merhameti ve insan sevgisini yücelttikçe, dünya daha huzurlu bir yer haline gelecektir.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.