İstanbul’un 2 ilçesinde ikamet iznine sınırlama

İstanbul’un 2 ilçesinde ikamet iznine sınırlama

İstanbul’da yabancı yoğunluğunun en fazla olduğu ilçelerden Esenyurt ve Fatih’te yabancılara yeni ikametgah verilmeyecek. Yasağın öğrencileri kapsamadığı belirtildi.

İstanbul’da yabancı yoğunluğunun en fazla olduğu ilçelerden Esenyurt ve Fatih’le ilgili alınan karar Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nce duyuruldu.

İnternet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, “Fatih ilçesi için; 6458 sayılı Kanunun 31 inci maddesinin birinci fıkrasının (j) bendi (yatırım amaçlı) kapsamındaki kısa dönem ikamet izni talepleri ile Fatih ilçesindeki üniversitelerde kayıtlı öğrencilerin öğrenci ikamet izni talepleri hariç olmak üzere ;Esenyurt ilçesi için; 6458 sayılı Kanunun 31 inci maddesinin birinci fıkrasının (j) bendi (yatırım amaçlı) ve taşınmazın Esenyurt ilçesinde olması koşuluyla aynı maddenin (b) bendi (taşınmaz amaçlı) kapsamındaki kısa dönem ikamet izni talepleri ile Esenyurt ilçesindeki üniversitelerde kayıtlı öğrencilerin öğrenci ikamet izni talepleri hariç olmak üzere; Esenyurt ve Fatih ilçelerinde 15.01.2021 tarihinden itibaren yapılan ilk başvurular kabul edilmeyecektir” denildi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.