KARIN GERME AMELİYATI

KARIN GERME AMELİYATI

KARIN GERME AMELİYATI

 

 

Karın germe ameliyatı, kilo kaybı veya hamilelik sonrasında fazla karın derisi sarkması için en değerli çözümdür. Op.Dr.Leyla Arvas  tarafından tüm ayrıntılara dikkat edilerek yapıldığında, karın germe ameliyatı vücut şekillendirme prosedürünün özü haline gelir.

 

Karın germe ameliyatı aynı zamanda “abdominoplasti” olarak da bilinir . Bu prosedür doğru uygulandığında, istenmeyen fazla deri ve yağı karın çevrenizden liposuction yöntemi ile uzaklaştırır ve aynı zamanda karın duvarınızı sıkılaştırır. Bu prosedür genellikle fazla kilo kaybı veya hamilelikten sonraki değişiklikleri düzeltmek, cildin gevşek ve sarkık hale gelmesinin yaygın olduğu önemli sorunları düzeltmek için yapılır. Kasların genişlemesi düzeltilir, gerilmiş kas bir iç korse gibi tekrar birbirine sıkıştırılır. Karın estetiği ameliyatı, dışarıdaki fazla deri ve yağı alarak ve kasları içeriden sıkarak size tek bir ameliyatta daha ince bir bel ve daha düz bir karın kazandırabilir.

Yaş, kalıtım, geçmiş yanlış ameliyat tecrübesi ve bir dizi başka faktör sizi estetik geliştirme ihtiyaçlarınız için bu prosedürü düşünebileceğiniz en iyi ellere Op.Dr.Leyla ARVAS’a götürebilir.

Elbette, karın germe prosedürünün sağlıklı bir diyet ve günlük egzersiz rutini ile birlikte değerlendirilmesi gerekir.

 

TAM KARIN GERME AMELİYATI

 

 En yaygın uygulanan karın germe ameliyatıdır. Genel anestezi altında gerçekleştirilir. Tam karın germe, kasık bölgesi ile göbek deliği arasındaki fazla ve gevşek deriyi kaldıracak, üst karın derisini çıkarılan deriden kalan alanı kaplayacak şekilde genişletir. Derinin çıkarılması ve cilt sıkılaştırmanın ötesinde, kaslarınızı onararak eski haline getirilebilir. Bu işlem sırasında inatçı ve şiddetli egzersize ve diyet değişikliğine dirençli olan yağlar vaser liposuction yardımı ile alınır. Liposuction ayrıca gerektiğinde yan kısımları ve diğer alanları şekillendirmek için de kullanılır.

 

MİNİ KARIN GERME

 

Mini karın germe, deriyi alt karın bölgesinden alarak uygulanır dolayısıyle üst karnı etkilemeyecektir. Gerektiğinde üst karın bölgesi ve çevresindeki bölgelere liposuction ile kombine olarak da yapılabilir. Bu karın germe seçeneği, göbek deliğinin altındaki cilt gevşekliğini giderir fakat kas ayrılmasını onarmaz.

 

Karın germe prosedürlerimiz, efektleri optimize etmek ve sonuçlarınızı özelleştirmek için diğer prosedürlerle birlikte gerçekleştirilebilir. Bunlara meme dükleştirme, meme büyütme veya küçültme hatta popo büyütme yani “BBL” ameliyatları dahildir.

 

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ!

 

Karın germe, iz bırakmayan bir ameliyat değildir. Yaraların uzunluğu ve boyutu, çıkarılan deri miktarı, vücudunuzun iyileşme ve yara izi oluşturma genetiği ve kullanılan karın germe tekniği gibi çeşitli faktörlere bağlı olacaktır.

Op.Dr.Leyla Arvas standart bir bikini ile gizlenebilecek minimum iz bırakarak mümkün olan en küçük kesiyi kullanıyor. En az yara izi ile en iyi sonuçları elde etmek için fraxel tedavi sistemini de kullanıyoruz. Prosedürünüzden hemen sonra ertesi gün yürümenizi tavsiye edeceğiz. İşiniz hareketsizse (çoğunlukla oturarak yapılıyorsa), birkaç günden bir haftaya kadar kısa bir sürede geri dönebilirsiniz. Daha yoğun emek gerektiren bir işte çalışıyorsanız, rutininize geri dönmeniz on gün kadar sürebilir. Düzgün iyileşmeyi sağlamak için altı haftalık sıkı bir egzersiz periyodu vardır. Bu süreçte size önerilen medikal korsenizi mutlaka giymelisiniz. Bu özel korse sizi oluşabilecek ödem, şişlik ve morluklardan korumaya yardımcı olacaktır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.