Kartallılar 'Hamsi Şenliği'nde' buluştu

Kartallılar 'Hamsi Şenliği'nde' buluştu

Kartal’da bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Hamsi Şenliği, Kartal Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Hamsi Şenliği’ne getirilen kasalar dolusu hamsiyi Kartallılara elleriyle ikram etti

Kartal’da bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Hamsi Şenliği, Kartal Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Hamsi Şenliği’ne getirilen kasalar dolusu hamsiyi Kartallılara elleriyle ikram etti.  Kartallıların hamsiye doyduğu şenliğe Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altık Öz ve Eşi Feray Öz’ün yanı sıra; Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Doç. Dr. Necmi Kurt, Kartal CHP İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanı Refika Öztürk, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediye Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Karadeniz yöresi dernek başkanları, Kartallı mahalle muhtarları, Kartal’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

5 TON HAMSİ DAĞITILDI

Kartal Belediyesi ve Doğu Karadenizliler Derneği’nin 3. kez düzenlediği Hamsi Şenliği’nde, Kartallılara 2,5 ton ızgara hamsi, helva ve yüzlerce tepsi hamsi pilavı ikram edilirken, 2,5 ton da çiğ hamsi poşetlenerek dağıtıldı. Kartal Meydanı’nda kurulan 15 metre uzunluğundaki mangallarda pişirilen ızgara hamsilerden yemek isteyen Kartallılar, uzun kuyruklar oluşturdu. TAK Kartal tasarımcıları da Kartal Meydanı’ndaydı. TAK Gezici Otobüsü ile çocuklar, yaratıcılıklarını bir kez daha ortaya koydu. Başkan Altınok Öz de çocukların çalışmalarını yakından inceledi.

1221.jpg

“KARADENİZ KÜLTÜRÜNÜ YAŞATABİLMEK ADINA BU ŞENLİĞİ YAPTIK”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 3. Geleneksel Hamsi Şenliği’nde yaptığı konuşmada Karadeniz kültürünün yaşatılması gerektiğine değinerek “ Bu yıl Doğu Karadenizliler Dernek Başkanımız Doç. Dr. Necmi Kurt ile festivalimizin 3’üncüsünü gerçekleştiriyoruz.  Hem hamsiyi ön plana çıkarmak, hem de Karadeniz kültürünü yaşatabilmek adına bu şenliği yaptık. Vatandaş bir yandan hamsisini yiyecek, bir yandan da Karadeniz’in güzel kültürünü öğrenebilecek. ”dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Altınok Öz, Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Doç. Dr. Necmi Kurt’a Kartal heykelciği takdim etti. Necmi Kurt da yaptığı konuşmada Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Kartal için yaptığı çalışmaları desteklediğini belirtti. Necmi Kurt, Kartallı vatandaşlara ve Karadenizlilere güzel bir gün yaşatmasından dolayı Başkan Altınok Öz’e teşekkür ederek kendisine çiçek takdim etti.

“BAŞKANIMIZ KARTAL’I UÇURUYOR”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Hamsi Şenliği’nde sahne alan Hülya Polat’a Kartal heykelciğini takdim etti. Hülya Polat da Başkan Altınok Öz’e Kartal’da yapmış olduğu çalışmalar için teşekkür ettiği konuşmasında “ Ben bir Kartallı olarak diyorum ki başkanımız Kartal’ı uçuruyor. Yapmış olduğu çalışmaları canı gönülden destekliyorum. Ve sizlere diyorum ki Kartal Belediyesi’nin yapmış olduğu etkinliklere gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Çünkü başkanımız Kartal için çok önemli ve güzel şeylere imza attı. Kartal’ı ve Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ü çok seviyorum.” dedi.

1217.jpg

Karadeniz müziğinin sevilen sanatçıları; Hülya Polat, Mahmut Polat, Taner Eyüpoğlu’nun sahnesi ile eğlenceye doyan Kartallılar, 5 saat süren etkinlik boyunca, ‘Rüzgar Topuklular Horon Ekibi’, Karadeniz folklor gruplarının gösterileri ve kemençe eşliğinde horon tepti. Etkinliğe katılan vatandaşlar mutluluklarını dile getirerek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.