''Kumbaram dolsun Van'a okul olsun'' kampanyası başlatıldı

''Kumbaram dolsun Van'a okul olsun'' kampanyası başlatıldı

Van'da meydana gelen depremde okulları yıkılan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen Vanlı çocuklar için Kimse Yok mu Derneği ve Gonca Dergisi işbirliğinde ''Kumbaram dolsun Van'a okul olsun'' kampanyası başlatıldı. Kampanyanın tanıtımı...

Van'da meydana gelen depremde okulları yıkılan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen Vanlı çocuklar için Kimse Yok mu Derneği ve Gonca Dergisi işbirliğinde ''Kumbaram dolsun Van'a okul olsun'' kampanyası başlatıldı.
Kampanyanın tanıtımı amacıyla Kimse Yok Mu Derneğinin Karaköy Şubesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Yardımlar Koordinatörü Celal Türkoğlu, kampanyanın, Milli Eğitim Bakanlığı ve Van Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle Gonca Dergisinin işbirliğinde başlatıldığını söyledi.
Türkoğlu, dernek olarak 23 Ekim 2011 tarihinde Van'da meydana gelen depremin ardından bölgeye 10 milyon TL değerinde 100 tır ayni yardım malzemesi gönderdiklerini kaydederek, depremin ardından bölgede her gün 5 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yaptıklarını anlattı.
Bunun yanında her gün 80-100 arası aileye battaniye, giyim ve gıda gibi yardımları ulaştırmaya devam ettiklerini dile getiren Türkoğlu, bölgede ayrıca 2 bin 700 çadır dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.
Türkoğlu, Van'dan değişik illere gelen 2 bine yakın depremzede aileye de ayni yardımlar ve kira desteği yapıldığını ifade ederek, bu yardımların devam edeceğini söyledi.
Bu kampanyanın da yine Van'da okulları zarar gören, yıkılan Vanlı çocuklar için başlatıldığını belirten Türkoğlu, kampanya sonunda toplanan para ile zarar gören okulların tamiri ve yeni okul yapımı planladıklarını dile getirdi.
Türkoğlu, kampanyanın 29 Şubat'a kadar devam edeceğini söyledi.
Gonca Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Ahmet Gökçe de kampanya kapsamında derginin Ocak ayı sayısında okurlara kumbara verdiğini kaydetti.
Gökçe, kampanyaya destek olarak özellikle en çok yardım toplayan okul ile birlikte Van'a gideceklerini ve yapılacak okulun temelini en fazla yardım yapan okul yönetici ve öğrencileriyle ile birlikte atacaklarını dile getirerek, ''Daha fazla çocukla, daha fazla kumbarayı doldurup, daha fazla eğitim kurumu inşa edebilmeyi ümit ediyoruz'' dedi.
Toplantıda, Ufuk Koleji öğrencileri harçlıklarını kumbaraya atarak kampanyaya destek verdi.

-Kampanyaya katılım olanakları-

Kampanya kapsamında Gonca Dergisinin Ocak sayısında dağıttığı kumbaralarda toplanan paralar, Kimse Yok Mu Derneği şubelerine makbuz karşılığında teslim edilebilecek.
Kampanyaya, cep telefonlarından da ''Gonca'' yazıp 5777'e mesaj atarak 5 TL bağışta bulunulabilecek.
Toplanan bağışları hesap numaralarına yatırmak isteyenler ise hesap numaralarını ve kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgiyi ''www.kumbaramdolsunvanaokulolsun.com'' adlı internet sitesinden öğrenebilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.