“Kutlama” ilk kez GRİ'de sahneleniyor

“Kutlama” ilk kez GRİ'de sahneleniyor

20. yüzyıl en önemli yazarlarından, Pinteresque akımına adını veren Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Harold Pinter’ın 2000 yılında yazdığı son oyunu “Kutlama”, Türkiye’de ilk kez yarın akşam GRİ tarafından sahneleniyor.

Herkesin birbirinin canını yakarak kendi varlığını “kutladığı” bir akşam yemeği.“ Ambiyansın insanı çepeçevre sardığı” bu restoran üstünlük elde etmek için birbiriyle acımasızca çarpışan bireylerin savaşına sahne oluyor. Her şeyin giderek sanallaştığı, gerçeklik algısının durmadan değiştiği dünyada; anlamı kaybeden, acı çekmeyi hatta mutlu olmayı bile reddeden birey ait olduğu sınıfın dinamikleriyle neye dönüşüyor? Yine de hala gerçek olan bir şey var mı? Geriye kutlanacak bir şey kaldı mı?  

Gri Hakkında

Tiyatro alanında farklı oyunculuk ve sahneleme biçimlerini kullanarak başka anlatım biçimlerini araştırmayı ve denemeyi amaçlayan Gri, çıkış noktası olarak varoluşçu, absürd ve modernist çizgiyi takip ediyor. 23 Haziran 2012’de kapılarını açan GRİ Sahne 50 kişilik ana sahne ile prova ve atölye amaçlı kullanılan ikinci bir çalışma alanından oluşuyor. GRİ Sahne kendi tiyatro topluluğu GRİ’nin yanında, başka tiyatro topluluklarının prova ve gösterilerine de ev sahipliği yapıyor. Sahne’nin önünde bir de küçük kafe var. Tiyatroya destek amacıyla faaliyet gösteren GRİ Kafe, aynı zamanda fuaye görevi görüyor.

Yazan: Harold Pinter
Yöneten: Ümit Doğan
Yönetmen Yardımcısı: Seda Yüz Doğan
Oyuncular: Can Özden, İpek Seyalıoğlu, Mehmet Zeki Giritli, Melis Özdemir, Ömer Acar, Özgür Şahin, Seda Yüz Doğan, Ümit Doğan, Yasemin Yüksel
Süre: 60 dakika


21 Aralık 2012 20:30
GRİ Sahne, İstanbul

Bilet Fiyatları 

- Tam 34.00 TL
- Ögrenci 24.00 TL

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.