Malatyalılar Bağcılar'da biraraya geldi

Malatyalılar Bağcılar'da biraraya geldi

Malatyalılar İstanbul'da, 'dostluk toplantısı'nda bir araya geldi.

 Malatya Gönül Birliği Derneği'nin ilkini İstanbul Anadolu yakasında gerçekleştirdiği dostluk toplantısının ikincisi, Bağcılar Belediyesi Beş Konaklar Malatya Kayısı Bahçesi'nde yapıldı. Malatyalıların buluşması, Malatya Gönül Birliği Dernek Başkanı Ali Seydi Turan'ın açılış konuşması ile başladı. Başkan Turan, öncelikle ev sahipliği yapan Bağcılar Belediye Başkanı'na teşekkür etti. Daha sonra Malatyalı hemşehrilerine seslenerek, bu zamanın birlik, beraberlik ve kardeşlik zamanı olduğunu söyledi. Turan, şu ifadeleri kullandı:

" Bizler Malatyalı sivil toplum örgütleri olarak bürokratlarımıza, siyasetçilerimize ve iş adamlarımıza sahip çıkmamız gerekir.  Malatya, iki cumhurbaşkanı ve başbakan çıkartan bir ilimiz. Bu ilimizde daha nice nice siyaset ve devlet adamları çıkartacağız. Şu an İstanbul'da dünyaya mal satan büyük firmalar Malatyalı Sabri Özel'den tut Vahap Küçük, Ahmet Çalık, Cebrail Sülük İstanbul'da marka olan iş adamlarımızın... Hangi büyük mağazalara gidersen karşınıza bunların markaları çıkar. Bunun için iş adamlarımızı iyi tanımalıyız. Bunların başarıları için dua etmeliyiz. Malatyalılar hep plakalarının dört dörtlüğüyle övünürler, işte bundan sonra da dürüst ticaret, dürüst siyaseti ile Malatyalıların örnek olması gerekir. Malatya’dan İstanbul’a gönül köprüsü kurmamız gerekir. "

"GÖNÜL İNSANI OLMAMIZ GEREKİR"
AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı Malatyalı İsmet Öztürk ise, dernek başkanı Ali Seydi Turan'a konuşmalarından dolayı teşekkür etti. Başkan Öztürk, "İşte Malatyalılar böyle akıllı insanlardır. Derneğin ismiyle müsemma olan Malatya Gönül Birliği Derneği Başkanımız güzel temennilerde bulundu. Ben bu konuşmaların altını imzalıyorum ve aynen katılıyorum. Gönül insanı olmamız gerekir, gönülleri yapmamız gerekir. Bizler gönül yıkmaya değil gönül yapmaya geldik. Ben de sizin içinizden gelen bir hemşehriniz olarak sizlere hizmet etmek için buradayım. İstanbul’un en büyük ilçesinde Bağcılar halkımıza hizmet vermekteyiz. Bağcılar'ı ve halkımızı sevmekteyiz, onların dertleriyle hemhal olmak istiyoruz" dedi.

"BAĞCILAR'DA MALATYALI ÇOK İŞ ADAMI VAR"
Öztürk'ün ardından, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı da söz aldı. Çağrıcı, "Sayın Malatyalı hemşehrilerim, kendi evinize, mekanınıza hoş geldiniz. Bu Beş Konaklar Malatya Kayısı Bahçesi'ni bizler, siz Malatyalı hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Ben burada bu genç gönül birliği başkanıma teşekkür ediyorum. Ayrıca Malatyalı olan, benim bölgemde olan bir sürü iş adamlarınız var. Bunlar hep büyük şirketlerdir. Biz bunlarla sürekli irtibat halindeyiz. Malatyalılar işini, aşını, eşini seven kişilerdir. Ben Malatyalılardan çok şey öğrendim. Malatyalılar hep kendi işinde başarılar yakalamaktadır. Çalışkan insanların şehridir Malatya... Onun için de büyükşehir olmuştur" şeklinde konuştu.

Daha sonra Malatya sivil toplum örgütlerine söz hakkı verilirken, toplantı yaklaşık beş saat sürdü. Ayrıca telgraf gönderenlerin de ismi okundu.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.