Murat Yalçıntaş'tan ASCAME'e Görkemli Veda

Murat Yalçıntaş'tan ASCAME'e Görkemli Veda

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, 2007’den bu yana üstlendiği ASCAME Başkanlığı’nın son etkinliğinde Akdeniz’in geleceğini konuşmak üzere bölge liderlerini İstanbul’da toplayacak. 1 Haziran Cuma günü İTO’da “Akdeniz’in Politik ve Ekonomik Geleceği’’ başlıklı


İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nde (ASCAME) 2007 yılının Temmuz ayından bu yana başarı ile sürdürdüğü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine görkemli bir organizasyonla veda ediyor.
Konferansa Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Lübnan Ekonomi ve Ticaret Bakanı Nicolas Nahas, Fas Ticaret, Endüstri ve Yeni Teknoloji Bakanı Abdelkader Amara ile Bosna-Hersek Girişimcilik Bakanı Sanjin Halimovic de katılacak.

“Akdeniz’in Politik ve Ekonomik Geleceği’’ Konferansı
23 Akdeniz ülkesinden 213 ticaret ve sanayi odasını temsil eden ASCAME, 1982 yılından beri Akdeniz Bölgesi'nin refah düzeyinin artırılması ve özellikle Güney ve Kuzey Akdeniz ülkeleri arasındaki ekonomik farklılıkların giderilmesi amacıyla çalışıyor.
Murat Yalçıntaş, ASCAME Başkanlığı’nın son etkinliği olarak, aynı zamanda ASCAME’nin 30. yılı olması nedeniyle, 1 Haziran 2012’de İTO’da “Akdeniz’in Politik ve Ekonomik Geleceği’’ başlıklı ASCAME Konferansı düzenleyecek.

30.Yıl Gala Yemeği
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül himayelerinde gerçekleşecek konferansta Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Lübnan Ekonomi ve Ticaret Bakanı Nicolas Nahas, Fas Ticaret, Endüstri ve Yeni Teknoloji Bakanı Abdelkader Amara, Bosna-Hersek Girişimcilik Bakanı Sanjin Halimovic de konuşma yapacak.
ASCAME üyesi 23 ülkeden ticaret ve sanayi odası başkanlarının da katılacağı konferans sonrasında İTO Kandilli Cemile Sultan Tesisleri’nde Enbe Orkestrası eşliğinde 30’uncu Yıl Gala Yemeği düzenlenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.