Organize Sanayide Bir İlk!

Organize Sanayide Bir İlk!

Organize Sanayi Bölgesi, Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Başkanı M. Vural Koç, gazetemizin İmtiyaz Sahibi Mehmet Tekin ve Ekonomi Bölüm Sorumlusu Şahin Keskin’le yaptığı görüşmede Organize Sanayi Bölgesinde bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

 Bağcılar Güngören Sanayi Sitesinde dört yıldır yöneticilik yaptıklarını ifade eden M. Vural Koç, Nisanın 17’sinde Vali Hüseyin Avni Mutlu’nun da katılımıyla Organize Sanayi Bölgesinin ilk Meslek Eğitim Merkezinin açılışını yapacaklarını müjdeledi.

Organize Sanayi Bölgesinin ilk Meslek Eğitim Merkezi olma özelliğini taşıyan bu okulda başlangıçta Motor, Bilgisayar ve CNC programcılığı gibi alanlarla başladıklarını belirten Koç, zamanla diğer dalların da eğitim müfredatına katılacağını ifade etti. Şuan hali hazırda 100 kişilik bir öğrenci gurubunun eğitim aldığını söyleyen Kurt, açılışın yapılmasıyla birlikte 1000 kişilik bir öğrenci kapasitesine ulaşma hedeflerinin olduğunu belirtti.

KİMİNİN DOLMUŞA BİNECEK PARASI, KİMİNİN AYAĞINDA AYAKKABISI YOKTU

Bu projenin ilham kaynağının Anadolu’dan İstanbul’a çalışmak için gelen fakir Ailelerin çocukları olduğunu belirten M. Vural Koç, daha önceden en yakın Meslek okulunun Bağcılarda olduğunu,  bu çocukların kışın okula giderken dolmuşa binecek paralarının olmadığını, ayaklarında doğru dürüst ayakkabılarının olmadığını, ceplerinde öğlen yemek yiyecek paralarının olmadığını gördükten sonra üzerlerine düşen sorumluluk bilinciyle Organize Sanayi Bölgesinde Meslek Eğitim Merkezi açma kararı aldıklarını söyledi.

SADECE İŞ MERKEZİ DEĞİL, YAŞAM MERKEZİ

Bölgelerinde çalışan gençlerin kendileri için büyük önem taşıdığını söyleyen M. Vural Koç, onlar için içerisinde olimpik yüzme havuzları, kapalı spor salonları, saunaları, hamamlarıyla birlikte komplike spor merkezleri kurduklarını, 50 bin metrekarelik bir alışveriş merkezi yaptıklarını, organize sanayinin belki de en modern camisini yaptıklarını kısacası sadece iş sahası değil yaşam alanları oluşturdaklarını belirtti.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

Yakın zamandaki projelerine değinen Koç, bundan 30 yıl evvel yapılan binaların şuan esnafın ihtiyaçlarına tam olarak karşılık veremediğini, bundan daha önce kamyonların yüksekliklerinin 3 metre olduğunu ve binalarında ona göre 4,5 metre olarak inşa edildiğini, ancak şuan ki resme baktığımızda 5 metre yüksekliği olan kamyonları koyacak atölyeleri olmadığını belirtti. En yakın zamanda ihtiyaca cevap verecek yeni atölyeler yapacakları müjdesini veren Koç, esnafın verimli çalışabilmesi için Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Yönetimi olarak tam gaz yola devam ettiklerini ifade etti.

Şahin KESKİN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.