PKK'dan Ahmet Altan'a

PKK'dan Ahmet Altan'a

Bölücü PKK'nın elebaşısı Murat Karayılan Taraf gazetesi yazarı Ahmet Altan'a bir mektup gönderdi.

Bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşısı Murat Karayılan, Kandil'den, Taraf gazetesi yazarı Ahmet Altan'a 10 sayfalık bir mektup gönderdi. Mektupta PKK'nın Taraf gazetesini tehdit etmediğini belirten Karayılan, Ahmet Altan'a da çalışmalarında başarılar diledi.

MİT-PKK GÖRÜŞMESİ DOĞRU

Murat Karayılan'ın mektubunda yer alan ifadeler nedeniyle öyle gözüyorki bu mektup gündemden uzun süre düşmeyecek. Karayılan "Devletle bazı görüşmelerimiz oldu" derken PKK ile MİT arasında olduğu iddia edilen ve internete düşen o ses kaydını da doğruluyor.

SİLAHLA ÇÖZÜM OLMAZ!

Neredeyse her gün yurdun dört bir yanından bir şehit haberi gelirken eli kanlı katil Karayılan "Savaştan yana değiliz"ı mesajı veriyor, "silah zoruyla ortadan kaldırmaya çalışmak sonuç alınamaz" diyerek askeri ve hükümeti eleştiriyor.

ERDOĞAN'A ELEŞTİRİ

Başbakan Erdoğan'ın gözü kara biçimde cesaretli olduğunu söyleyen Karayılan, "Ama ürkiye’nin temel sorununu çözmek için bir nokta kadar bile sorumluluk üstlenmeye yanaşmamıştır" diyerek Erdoğan'ı da eleştiriyor.

MEYDAN OKUDU

Murat Karayılan mektubunda Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı da meydan okuyarak "Biz haklıyız ve güçlüyüz" mesajı verdi.

İşte PKK'lı Murat Karayılan'ın Ahmet Altan'a gönderdiği o mektup:

Sayın Ahmet Altan’a;

SUÇLAMALARA CEVAP VERMEYECEĞİM

Gazetecilere cevap yazma gibi bir tarzım ve alışkanlığım olmamakla birlikte ilk kez size birkaç şey yazmanın gerekli olduğuna inandım ve onun için yazıyorum. Ancak sizin suçlayıcı, beni kibirli, nobran, tehditkâr bir kişi olarak gösterip yaptığınız suçlamalara cevap vermeyeceğim. Şimdiye kadar şahsıma dönük yapılan eleştiri ve suçlamalara da cevap vermiş değilim. Çünkü ben gerçeğimi pratikte uygulayarak cevap vermeyi yeğleyen bir kişiyim.

HALKIMIZ BENİ TANIYOR

“Sen kim olarak bütün Kürtlere emirler yağdırıp talimatlar veriyorsun” demektesiniz. Eminim ki kamuoyu ve halkımız beni tanıyor ve kim olduğumu biliyor. Gayet tabii siz de biliyorsunuz ama tıpkı devlet gibi hareketimizi tanımadığınız için böyle soruyorsunuz. Yine de ben birkaç cümle ile kısaca yanıt vermeyi yeterli göreceğim.

BEN KİMSEYİ TEHDİT ETMEDİM

Tabii burada dikkat çeken şey, herkesin her gün konuştuğu hususlar hakkında ve özellikle de bize yoğunca küfürlerin edildiği bir ortamda, zaman zaman bizim de düşünce belirtmemizin ve cevap hakkımızı kullanmanın niye tuhaf karşılandığı ve tehdit olarak görüldüğüdür. Belirtmeliyim ki, ben sizi ya da başka bir kimseyi tehdit etmedim. Ben, bin bir belayla, büyük bedeller ödeyerek özgürlük mücadelesini bir düzeye getirmiş olan Kürt halkının davasına karşıtlık yapılmaması için çağrı yaptım. Bu, aynı zamanda kamuoyuna ve halkımıza Taraf gazetesinin şikâyet edilmesi olarak da anlaşılabilir ama tehdit olarak anlaşılacak hiçbir cümlesi yoktur.

DEVLETLE BAZI GÖRÜŞMELERİMİZ OLDU

İlk iki yılı dolaylı, son üç yılı da doğrudan olmak üzere resmi olarak devletle bazı görüşmelerimiz oldu. Heyetler aracılığıyla yapılan bu görüşmelerden bir tanesinin kayıtları, halen kim olduğunu bilemediğimiz birileri tarafından kamuoyuna yansıtıldı. Normalde bu tür görüşmelerin belli bir düzeye gelene kadar gizli kalması konusunda bir hemfikirlik vardı. Zaten dünyadaki benzer örneklerde de belli bir dönem gizli tutulmuş, belli bir sonuca gelince kamuoyuna açıklamışlardır. Ayrıca İmralı’da Önderliğimizle de aynı heyetin görüşmeler yaptığı kamuoyu tarafından bilinmektedir. Zaten her iki görüşme hattı birbirine paralel bir biçimde gelişen ve birbirini tamamlayan görüşmeler biçiminde pratikleşmiştir.

Sayın Altan;Kaynak : http://www.haber3.com/pkkdan-ahmet-altana-cok-ozel-mektup-1041414h.htm#ixzz1aCCaHzAp

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.