Polis’e Yeni Araç

Polis’e Yeni Araç

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve özel bir firmaya yaptırılan 3 adet “yeni nesil olay yeri inceleme aracı" Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 
Polis’e Yeni Araç


İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve özel bir firmaya yaptırılan 3 adet “yeni nesil olay yeri inceleme aracı" Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Yeni araçlarla ilgili kamuoyunu bilgilendirme amaçlı açıklama yapılırken, mini laboratuar kamera buzdolabı, kahve makinesi olmak üzere her ayrıntının düşünüldüğü araçlar tanıtıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için 2010 yılında, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın himayesinde bir proje başlatıldı. Yapılan planlamayla, ekiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için 2 karavan ve 1 römork olay yeri inceleme aracına dönüştürüldü. Emniyete teslim edilen karavan tipi 2 araç Mercedes NS 52 marka kamyonet şasisi üzerine yerleştirildi. 


HER İHTİYAÇ DÜŞÜNÜLDÜ


Kamyonetin arıza yapması yada kaza yapması durumunda başka bir kamyonet şasisine de yerleştirilebilen yeni nesil karavan tipi olay yeri inceleme araçlarında, mini laboratuar, içeriden kumanda edilebilen dış mekan kamerası, yine içeriden kontrol edilebilen olay yerini aydınlatmak için araçları üzerine yerleştirilmiş yükseltilebilir ışıklandırma tertibatı, suç delillerinin muhafaza alanları yer alıyor. Ofis konforu sağlanan araçlarda suçun delillendirilmesi için gereken ekipmanların yanı sıra, personelin uzun süreli çalışmalarda kullanması için diğer ayrıntılarda düşünülmüş. Kış için ısıtma tertibatı, 4 kişinin kullanabileceği katlanabilir çalışma masanın bulunduğu araçta personelin kullanması için bir kahve makinesi ve bir mini buz dolabıda bulunuyor.

 

TANITIM FİLMİ DE HAZIRLANDI


Emniyet tarafından yeni alınan araçlarla ilgili tanıtım filmi hazırlanırken, filmde araçların özellikleri ve kabiliyetleri gösteriliyor. Ayrıca, Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespiti Şube Müdürlüğü’nün çalışmaları da hazırlanan filmde anlatılıyor.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.