Sarıgül Şişli'den aday

Yayın toplantısında yazı işlerindeki arkadaşlarıma bir iddiada bulundum. Yazı işlerindeki arkadaşlar da bunu tarihe not etmek gerektiğini belirttiler. 2011 yılının Eylül Ay’ı; daha yerel seçimlere 29 ay kala Mustafa Sarıgül Şişli Belediye Başkanlığı’na aday olacak. 
Yaklaşan yerel seçimler öncesinde kulislerde Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye katılarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağı söylentisi siyasi çevrelerde dolaşmakta. 

SARIGÜL SIKINTIYA GİRER Mİ?

Bir görüşe göre; Büyükşehir Belediye Başkan’ı Kadir Topbaş ile yakın ilişkisi olan Mustafa Sarıgül’ün Büyükşehir Belediyesi’ne aday olamayacağı. Eğer olursa Ak Parti’nin Mustafa Sarıgül’ü sıkıntıya sokacak belge ve bilgileri gündeme taşıyacağı yönünde. 

SARIGÜL SIKINTILARINI KAPATABİLİR Mİ?
Bir diğer görüşe göre de; Mustafa Sarıgül CHP’ye katılarak, yerel seçimlere kadar tüm eksiklikleri giderip seçim sürecinde gelebilecek dosyalara karşı mağdur rolünü oynayacağı konuşuluyor. Aday olması durumunda da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni zorlayacağı düşünülüyor.

SARIGÜL SONUÇ ALAMADI
CHP’nin ağır toplarını ikiye bölen bu görüşlerde Sarıgül partiye girerse her zamanki gibi genel başkanlığa oynayacağını ve tüm dengeleri bozacağını, geçmişteki tecrübelerle de sabit olduğu düşüncesinin ağır bastığını savunuyorum. Eğer Mustafa Sarıgül CHP’ye girebilmeyi başarsaydı şimdiye kadar çoktan rozeti takmıştı. Bu zamana kadar ki yaptığı o kadar hamleye rağmen bir sonuç alamadı ise bundan sonraki her geçen gün daha da imkânsız demektir. Yakında İstanbul’da ilçe kongreleri başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacak takımın alt yapısı oluşacak. Eğer bu alt yapıda yoksa o zaman aday da olsa hüsranla sonuçlanacağı gerçeğini yılların kurt bir politikacısı olarak biliyor. Orada alacağı yenilginin sonu olacağını düşünüyor. Her ne kadar belediye başkanlığı için oğlu Emir’i hazırladığı kulislerde konuşulsa da belediye başkanlığında başkanın sözü olan ve başkanlıkta gözü olanların buna izin vermeyeceğini düşünüyorum. Emir’in de ciddi bir altyapı çalışması yaptığını düşünmüyorum. Tam tersi belediye içerisinde ve başkanın çevresinde her ne kadar yüzlerine gülseler de iş başa düştüğünde işin boyutunun değişeceğini gelen fısıltılardan anlıyorum. 

BAŞKAN DA İTİRAF ETTİ
Mustafa Sarıgül’de anladı ki rotayı Şişli’ye çevirmiş durumda. Her seçim öncesi yaptığı çalışmalara başladı bile. Gazete çıkartması da bunlardan biri. Bir diğeri de başkanın yaptığı itiraftır; “Borçlarımızı sıfırladık. Vadeye bölebilirdik, 72 ay yapabilirdik. Bir ay ödenmediği zaman hepsi yanıyor. Biz tamamını yatırdık. Maliye Bakanlığı’nın aldığı önemli bir karar vardır. Yarın yoğun bir seçim sürecinde üzerimize gelme durumunda bizim sıfır borç olmamız lazım” dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.