Şehri-i İstanbul'dan Merhaba

Merhaba, 

     Aşk; aşırı arzın talebi karşılayamadığı durumlar da duygu ve heyecanların maksimum seviyede yaşandığı ruhsal varlığın, fiziksel varlıkla bir çeşit oyunu ya da alay şeklidir.

     İhtiras; cinsel dürtüleri karşı koyulamaz bir istekle karşı tarafa aksetme ya da uygulama şeklidir.

     Aldatma; fiziksel varlığı biraz da hayvani dürtülerin baskılarına boyun eğerek üçüncü bir kişiyle düşünsel ya da dokunsal doyuma ulaştırma şeklidir.

     Vicdan; fiziksellikte yaşatılan haksızlığın, ruhaniyette sorguya çekilme biçimidir.

     Kadın; toplumların varlığını sürdürmesi, devamlılığını sağlaması, gelişmesi ve kendilerini yenilemesi için olmazsa olmaz bir değerdir.

     Önyargı; somut ya da edimsel gerçeği görmeden karar verme biçimidir.

     Önce aşk yaşanır sonra ihtiras bununla birlikte gelişir ama bazen aşk olmadan da ihtiras devreye girebilir sonra aldatma olayı vukuu bulur, bazen de vicdan bir şekilde ortaya çıkar ve en sonunda da birliktelik mahvedilmiş olur!
     Toplumların temel taşı ailedir! Aile kurumunu bozmak dolayısıyla da kültürel yapıyı bozmaktır. 

     Ben, Deniz Batu Ebinç; uzun zamandır çeşitli gazete ve dergilerde aşk, ihtiras, aldatma, kadın, vicdan, önyargı, güncel ve kültürel konularında makaleler yazmaktayım. 
İktisat fakültesini bitirdikten sonra üç buçuk yıl kadar memurluk yaptım ve 2009 yılı ortalarında bıraktım ve memuriyetten ayrıldıktan sonra da kendimi tamamen yazılarıma adadım. Hâlihazırda on üç öyküm ve beş yüzden fazla şiirim bulunmaktadır. Çok yakında Böğürtlen Çiçekleri adlı romanım okuyucuyla buluşacak ve ben de bundan sonraki süreçte Şişli Gazetesi ve Şehri-i İstanbul Gazetelerinde de sizlerle buluşmaya devam edeceğim.

     Şimdi diyeceksiniz ki neden kadın, aşk ya da genel kültür gibi konularda yazıyorsunuz? 
Evet, kadınlardan çok canım yandı :) baktım baş edemiyorum! Hani derler ya! Bükemediğin bileği öpeceksin, ben de onların yanında olmayı seçtim.
Neden genel kültür derseniz? Ben ülkemi seviyorum ve biliyorum ki Ahmet’in, Mehmet’in, Ali’nin ya da Veli’nin kazanımı ülkemin dolayısıyla da hepimizin kazanımıdır, bunun için de hepimizin gelişmesini istiyorum.

     Kadınlarını gelişmekten alıkoymuş toplumlar, kölelik yoluna baş koymuş toplumlardır. !denizbatu!
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.