'Sıra Dışı Yaşam Becerileri'

'Sıra Dışı Yaşam Becerileri'

Başakşehirliler 'Sıra Dışı Yaşam Becerileri'yle tanıştı. Başakşehir Belediyesi Salı Söyleşilerine 'Sıra Dışı Yaşam Becerileri' adlı kitabıyla büyük başarı kazanan kişisel gelişim uzmanı Melih Arat'ı konuk etti.


Başakşehir Kültür   Merkezi 'nde düzenlenen söyleşiye günümüzün sürat dolu dünyasına karşı mutlu ve başarılı bir hayatın püf noktalarını, slayt gösterileri eşliğinde izleyicilerle paylaşan Melih Arat, sıra dışı düşünmenin ilk kuralının iki kelime ya da kavram arasında ilişki kurabilmek olduğunu vurguladı. Arat :"Sıra dışı bir şey yapmak için, en az iki kelimeyi birbirine bağlamak gerekir. Bir saat tek başına anlamsızdır. Ama kola takılan bir saat, ya da göze takılan bir gözlük işlevsel bir amaca  hizmet  ettiğinde anlamlıdır ve sıra dışıdır" dedi. 

Günlük 
yaşamda sıra dışı düşünmek ve yaratıcı fikirlere sahip olmak için izleyicilere bir Oyun  oynatan Arat, izleyicileri 6'şarlı gruplara ayırdı ve kendi aralarında konuşmadan  doğum tarihlerini sıralamalarını istedi. Oyunu işaret diliyle çözmeye çalışan izleyicilere neden kağıt kalem veya  telefonları  ile çözmediklerini sordu. Bu durumu yaratıcı düşünme eksikliğinden kaynaklı oluğunu belirten Melih Arat: " başka türlü düşünemiyoruz çünkü özgür değiliz ve kafamızın içinde şablonlarımız var. Sosyal beceri eksikliğimiz var. 

Kavramlar arası ilişki problemimiz var. Bunları çözdüğümüz zaman sıra dışı yaşam becerilerine kavuşmuş olacağız" diyerek ilgi çekici programını bitirdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.