Şişli Esentepe'de bir bina çökme tehlikesiyle boşaltıldı!

Şişli Esentepe'de bir bina çökme tehlikesiyle boşaltıldı!

Şişli Esentepe’de Kardeşler Caddesi üzerindeki bir binanın kolonlarındaki çatlama nedeniyle bina boşaltıldı.

Binanın kolonlarındaki çatlama ve eğilme olduğu gerekçesiyle boşaltılan 6 katlı binanın ön kısmına iskele demirleri konularak önlem alındı. Öte yandan binanın kolonlarındaki demirlerin de ortaya çıktığı görüldü.

KOLONLARI ÇATLAYAN BİNA MÜHÜRLENDİ

Yetkililerin yaptığı incelemelerinin ardından kolonları çatlayan bina mühürlenirken, binanın yanındaki iki bina da önlem amacıyla boşaltıldı. Kolonları çatlayan ve eğilme olduğu belirtilen binada gece saatlerinde güvenlik önlemi alındı. Binanın ön kısmı iskele demirleri ile desteklendi.

Boşaltılan apartmanın sahibi Faruk Güneş, Ana kolonların bir tanesinde patlama sesi duyuldu. Herhangi bir silahla ateş eder gibi üç dört patlama oldu." dedi.

"BİNANIZDA HASAR VARDIR DİYE CEVAP GELDİ"

Daha önce yazışmalarda bulunduklarını belirten boşaltılan Faruk Güneş, "Bundan 6 ay önce Büyükşehir'e, İmar Müdürlüğüne, Şehircilik Bakanlığına, CİMER'e hepsine yazı yazdık. 11 Mart'ta binanızda hasar vardır diye cevap geldi.

Biz de buna istinaden karot firmasına müracaatta bulunduk. Karot örneği aldırdık. Bugün 4'üncü gün. Pazartesi veya Salı bize sonuçlarını vereceklerini söylediler.

Dün akşam saat 18.00 itibariyle ana kolonların bir tanesinde patlama sesi duyuldu. Herhangi bir silahla ateş eder gibi üç dört patlama oldu. Ana kolonun dışarı olan kısmında çatlak meydana geldi, karot olan yerlerde sıvalarda dökülmeler meydana geldi. O esnada hepimize haber verildi. Tedbir amaçlı binayı boşalttık" dedi.

FARUK GÜNEŞ SÖZLERİNE ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

Büyükşehir geldi. Şişli Belediyesi geldi, Kaymakam geldi. Anlattık durumu. Burada Şişli Belediyesi'ni suçluyorum. Şu anda bizim olduğumuz yoldan, 4-5 kat aşağı inilmiştir. 9 binayı dolaşın bakın, mermer duvarlarına bakın, patlakları orada da göreceksiniz.

Arka taraftaki dükkânlarına bakın hepsinin duvarlarını göreceksiniz. Şu karşıdaki yeşil binanın duvarına bakın, dairelerin hepsinin direklerin çatlama var. Hepsi arkadaki inşaatın çalışma sırasında oldu. Tedbirsiz aşağı indiler.

Şikayet ettik yazışmalar yapıldı. En son büyük bina yola tecavüzden dolayı mühürlendi. Ceza kesildi cezayı müteahhit ödemedi, bıraktı gitti, beş tane müteahhit değişti. Muhtarın haberi var, perde beton yapılmadı masraftan kaçındılar.

Üzerine toprak döküp üzerini kapattılar, binayı yapmaya devam ettiler. Haberlerde 9 binaya tebligat gitti ama oturmaya devam ettiler diyorlar. Sadece bizim yazışmalarımızda Güneş Apartmanı ile alakalı riskli yazısı geldi. Onun dışında kimseye tebligat gitmedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.