Suriye kampanyasına büyük destek

Suriye kampanyasına büyük destek

Sivil toplum kuruluşlarının ülkelerindeki iç savaştan etkilenerek evlerinden göçe mecbur kalan Suriyeliler'e yardım amacıyla başlattığı kampanya kamuoyunda destek buldu. Kampanya STK'lar konuyla ilgili olarak 24 Aralık Pazartesi günü Feshane Uluslararası

Merkezi Türkçe, İngilizce ve Arapça yayın yapan, www.suriyeicinbirekmek.com ve www.breadforsyria.com adreslerinden ulaşılan internet sitesi olan kampanyaya Türkiye'nin dört bir yanından destek yağdığı bildirildi. 

Kampanya yetkililerinin verdiği bilgiye göre şimdiden Türkiye'nin her yerinde kampanya kapsamında yardım hazırlıkları başlamış durumda. 

Kampanya henüz resmen ilan edilmemiş olmasına rağmen, sosyal medyada da büyük bir duyarlılık oluştuğu gözlendi. 

MEDYADA GENİŞ YANKI BULDU

Kampanya bugün ulusal gazetelerde de geniş yer buldu. Yeni Şafak Gazetesi'nin manşete taşıdığı kampanyayı, Star Gazetesi birinci sayfasından duyurdu. Zaman, Türkiye, Bugün ve Yeni Akit gazeteleri de kampanyaya sayfalarında yer verdi. 

Öte yandan "Suriye için bir ekmek, bir battaniye" kampanyasına STK'ların yanı sıra, basın kuruluşlarının ve köşe yazarlarının da destek vereceği öğrenildi. Basın kuruluşları kampanya afiş ve filmlerine ekranlarında ve sayfalarında yer verecek. 

Ayrıca kampanyaya destek veren basın kuruluşlarının logolarına veya isimlerine, kampanyanın internet sitesinde yer ayrılacak. 

NASIL YARDIM EDİLECEK

STK'ların Suriyeli halkın kış günlerinde yaşadığı "dramı" durdurmak için başlattığı kampanyada kullanılacak afiş ve filmler, isteyen herkes tarafından internet sitesindeki "Kampanya materyalleri" bölümünden indirilerek kullanılabilecek. 

Kampanyaya katılmak isteyenler, sitede iletişim bilgileri bulunan katılımcı yardım kuruluşlarından diledikleri birini seçerek yardımlarını ulaştırabilecekler. Sitede ayrıca, bağışta bulunmak veya destek sağlamak isteyenlerin arayarak bilgi alabileceği çağrı merkezlerinin telefon numaralarına da yer veriliyor. 

Kampanya, sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook üzerinden de desteklenecek. 

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Hak-İş, Memur-Sen, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB), Türkiye Gönüllü Teşeküller Vakfı (TGTV), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Yardımlaşma Derneği, Kimse Yok mu Derneği, Yardımeli Derneği, Ensar Vakfı, Verenel Derneği ve İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği'nin aralarında yer aldığı, kampanyaya destek veren kuruluşlar, 24 Aralık Pazartesi günü saat 11.00'de Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenleyecekleri ortak basın toplantısıyla kampanyaya start verecekler. 

Türkiye dışından STK'ların da aktif desteğinin hedeflendiği kampanyanın uluslararası ayağı ise ocak ayında başlatılacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.