Talatpaşa Köprüsü yeniden inşa edilecek

Talatpaşa Köprüsü yeniden inşa edilecek

Okmeydanı PER-PA önündeki Dereyolu (Talatpaşa) Köprüsü yıkılarak yeniden inşa ediliyor.

 • Bu noktada 3 şeride düşen D-100, 4 şeride çıkartılacak.

• Çalışmalar sırasında yaya erişimimin aksamaması için de geçici bir yaya köprüsü inşa edilecek.
• Okmeydanı PER-PA binası önündeki Metrobüs/Dârülaceze (PER-PA) İstasyonu, 27 Kasım 2012–Salı gününden itibaren 10 gün süreyle kullanıma kapatılacak.
• Metrobüse erişim Okmeydanı veya Okmeydanı Hastane duraklarından sağlanacak.

 Kağıthane-Talatpaşa Mahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi arasında yaya ve araç erişimini sağlayan Dereyolu  (Talatpaşa) Köprüsü’nün ayaklarının, yolu daraltması sebebiyle D-100 üzerinde 3 şeride düşen yolun, 4 şeride çıkartılabilmesi için Talatpaşa Köprüsü yıkılarak yeniden inşa edilecektir.v
 PERPA binası önündeki, Dereyolu (Talatpaşa)
v Köprüsü’nün yıkılarak yeniden inşa edilmesi sırasında, yaya erişimimin aksamaması için de, mevcutta Metrobüs/Darulaceze İstasyonu ve D-100 Kuzey-Güney  (Kağıthane-Talatpaşa Mahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi)  arasında yaya ve araç erişimini sağlayan köprüye alternatif olarak geçici yaya üst geçidi yapılacaktır. 
 Çalışma boyunca, D-100 üzerindeki yaya erişiminin aksamaması için geçici yaya köprüsü inşasının başlayacağı,  27 Kasım 2012–Salı gününden itibaren 10 gün süreyle, Metrobüs/Darülaceze (PER-PA) İstasyonu hizmet veremeyecektir.
v
 Bu nedenle belirtilen tarihten itibaren Darülaceze (PERPA) Metrobüs İstasyonunu kullanan yolcuların,  Metrobüs/Okmeydanı veya Okmeydanı Hastanesi duraklarını kullanmaları gerekmektedir. 
v 
 Dereyolu (Talatpaşa) Köprüsü'nün yenilenmesi ile bu noktada D-100 üç (3) şeritten, dört (4) şeride çıkarken,  yaya erişimleri de yeniden düzenlenerek yaya yolu genişlikleri artırılacak ve özürlülere de uygun hale getirilecektir.
v
 Geçici yaya üstgeçidi faaliyete geçtikten sonra, eski araç üstgeçidi yıkılarak, yeni köprünün yapımına başlanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.