Tan Sağtürk masal yazdı

Tan Sağtürk masal yazdı

Balet Tan Sağtürk, Ada Bale Gösterisinde dizisinin, Bale Stüdyosu, Fındıkkıran ve Uyuyan Güzel kitaplarının basın tanıtımı ve imza gününde yaptığı konuşmada, “Bütün Türkiye’de açtığımız okul sayısı 18’e ulaştı. Okullara gösterilen talep, bizi bir defa dah

Trump Towers D&R Kids’te 14.00'te başlayan basın tanıtımına kızı Ada ile katılan Tan Sağtürk, “Türkiye’de çok zor bir şeyi başarmaya çalışıyoruz. Benim nacizane yıllardır sürdürdüğüm, artık 35’inci yıla gelecek olan mesleğim bale sanatı. Her defasında açtığımız okullarla Güneydoğu'da, Anadolu ve Karadeniz’de bütün Türkiye’de açtığımız okullara görülen talep, bizi bir defa daha yeni bir şeyler yapmaya sürükledi. Çocuklar artık başka bir algıda. Onların kendisine daha fazla yaklaşabilmesini sağlamamız gerekiyor. Bu sanatla gerçekleşiyorsa, ne mutlu bizlere. Bu yüzden 3 tane kitap tasarladıké dedi.

KIZINA ANLATIRKEN BAŞLADI
Sağtürk, şöyle devam etti:
 "Benim kızım Ada 2.5 yaşında. Artık benden masal bekler hale geldi. Çok da fazla masal bilmiyorum. Bildiğim masallar genellikle kendi dans ettiğim hikayeler. Bir başlayalım dedim. Dinlerken çok hoşlandığını gördüm. Sonra Ada’yı o masalın içerisine soktum. O da bu masalda bir prenses oldu. O zaman daha da hoşlandı. Bunu niye kitaba dönüşmeyelim diye düşündük. Çocuklar bu şekilde 15 dakikada bir başyapıtı, içinde CD’siyle, anlatımı ile öğrenmiş olacaklar. Çok samimi söylüyorum. İnanılmaz keyif aldığım, neredeyse mutluluk gözyaşları ile bir kitap oluştu. Ben Türkiye’de bu kitabı okuyan çocukların artık birtakım şeyleri pozitif anlamda hani biraz iddialı gelecek, tuhaf da gelebilir ancak, değiştirebileceği inancındayım. Çünkü bu eserlerin bilinmesi, opera ve balelere gidilmesi, bale eserlerinin bilinmesi, klasik müziğin daha iyi tanıması bence çok daha rafine bir Türkiye yaratacaktır.  Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra çalışmalarımız sürecek. Bizi takip etmeye devam edin.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.