Teknosa'nın cirosu 2 milyarı geçti

Teknosa'nın cirosu 2 milyarı geçti

Teknosa'dan yapılan açıklamaya göre, Kasım ayı itibarıyla Teknosa'nın KDV hariç satış gelirleri 2 milyar lirayı aşarak 2012 yıl sonu hedeflerini şimdiden yakaladı.

Teknosa, Eylül 2012 itibarıyla 1,6 milyar lira ciro ve 33,4 milyon lira net kar açıklamış ve bu güçlü neticeler üzerine 2012 yılı sonu beklentilerini yukarı yönde revize ettiğini kamuoyuyla paylaşmıştı. 

Kasım neticeleri, yıl sonu için için 2 milyar 150 milyon lira ila 2 milyar 250 milyon lira ciro, 45 ila 47 milyon lira net kar olarak revize edilen beklentileri destekler nitelikte bulunuyor. 

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Teknosa'nın 2013 yılında sektör ortalaması üzerinde bir büyüme performansı göstermesini beklediklerini dile getirerek, "Tüketici elektroniği pazarındaki talep artışına paralel sektörün önümüzdeki dönemde de büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz. Teknosa olarak 2013 yılında yine çift haneli büyüme rakamlarını yakalayacağımızı düşünüyoruz. Hedefimiz 5 yıl içinde yüzde 100 büyümek. Sektörde yaşanan büyümenin getirdiği rekabet ortamında yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Büyümemizi istikrarlı bir şekilde devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı. 


'HEDEFİMİZ LİDERLİĞİ GÜÇLENDİRMEK'

2013 yılında tüketicilere sunulan ürünlerde fayda ve fonksiyonelliğe önem veren ve bu tür ürünleri çeşitlendirebilen şirketlerin bir adım öne çıkacağını belirten Nane, oyuncu sayısının fazlalığı ve yaşanan yoğun rekabet ortamında yeni satın alma ve konsolidasyonların yaşanabileceğine dikkati çekti. 

Nane, "Geçtiğimiz aylarda uluslararası bir yatırım şirketine satın alma fırsatlarını incelemesi için yetki verdik. Biz sektör lideri olarak -Satan varsa alırız- diyoruz. Hedefimiz konsolidasyon döneminde pazar liderliğimizi daha da güçlendirmek" dedi. 

Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer ise, "2012 yılını liderliğimizi daha da güçlendirerek kapatıyoruz. Yaklaşan 2013 yılına güvenle, umutla bakıyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

Dinçer, yeni yıl için hedeflerin yüksek tutulduğunu aktararak, yeni mağazalara, teknolojiye, insan kaynağına yoğun yatırıma devam edeceklerini belirtti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.