TGS Sendika Yönetiminden Memnun Değil

TGS Sendika Yönetiminden Memnun Değil

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyeleri, sendika yönetiminden memnun olmadıkları gerekçesiyle başlattıkları imza kampanyasında toplanan 465 üyenin imzasını sendika genel merkezine göndererek sendika yönetiminin istifa ederek en kısa sürede olağanüstü

Sendika yönetiminden menun olmadıklarını söyleyerek toplanan üyeler adına açıklama yapan Gürsel Eser, yıllarını gazetecilik mesleğine veren çalışanlar olarak, sendikal hak ve özgürlüklerin savunulması için üye oldukları TGS'yi yıllardır desteklediklerini söyledi. 
     TGS'nin, sadece toplu iş görüşmelerinde üyelerini hatırladığını belirten Eser, yıllardır üyelerin beklentilerinden uzak bir tutum sergileyen sendika yönetiminin, kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını ifade ederek 465 üyenin altına imza attığıortakmetni okuyarak TGS Genel Başkanı Ercan Sadık İpekçi ve yönetim kurulu üyelerinin ''demokratik katılımı ve şeffaflığı esas almayan, çağdaş sendikacılığın gereklerini taşımayan, hizipçi ve kavgacı yönetim anlayışında'' olduklarını ifade etti. Bu nedenle sendikanın olağanüstü genel kurula gitmesinin önünün açılmasının en büyük arzuları olduğunu dabelirtti. 
     
     TGS üyesi 465 kişinin, imzaladığı ortak metin şöyle: 
     ''Türkiye gazeteciler sendikası yönetimine çağrı; 
     Biz, yıllarını gazetecilik mesleğine vermiş, Türkiye Gazeteciler Sendikası üyesi, Anadolu Ajansı çalışanlarıyız. 
     Sendikal hak ve özgürlüklerimizi savunması için üyesi olduğumuz Türkiye Gazeteciler Sendikası yönetimi, ne yazık ki yıllardır bu beklentilerimizden uzak bir tutum sergileyerek, bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır. 
     Bunun temel nedeni; sadece toplu iş görüşmelerinde bizleri hatırlayan, demokratik katılımı ve şeffaflığı esas almayan, çağdaş sendikacılığın gereklerini taşımayan, hizipçi ve kavgacı yönetim anlayışıdır. 
     Bu anlayışın yıllardır sendikamızda rutin bir yapıya dönüşmesinin en büyük nedeni, mevcut yönetimdir. 
     Her fırsatta üyeleri dışlayan, sendikal ortak payda yerine, dar kapsamlı ideolojik yaklaşımları esas alan, kurallar ve prensipler yerine keyfilikten güç alan mevcut yönetimin istifa ederek, sendikanın olağanüstü genel kurula gitmesinin önünü açması, bizlerin en büyük arzusudur. 
     Saygılarımızla...'' 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.