Turizm'de Bir İlk!

Turizm'de Bir İlk!

İstanbul Ticaret Odası 17. Konaklama Meslek Komitesi Başkanı Ayhan Hüzmeli, Komitenin, üniversitelerle ortak çalıştığı projeler ile birlikte sektördeki öğrencilere mükemmel fırsatlar sunacaklarının müjdesini verdi.

 TAM GAZ YOLA DEVAM

İTO 17. Konaklama Meslek Komitesi önerisi ile birlikte İTO başkanımızın girişimleri sonucu Sultanahmet meydanının trafiğe kapatılması için Turizm Bakanlığı ve İstanbul büyük şehir ve Fatih belediyesi nezdinde İTO’nun çok güzel çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Ayhan Hüzmeli,  çalışmalar sonucu yayaların yürüyüş sahalarını genişledi  meydanı adeta işgal eden turist otobüsleri ve park eden araçlar kalktı keşmekeş bitti, çevre düzenlemelerinin bitmesiylede nefes alan bir meydan haline gelecek.

Dünya üzerinde birçok şehir meydanlarıyla anılırken maalesef İstanbul olarak  bu konuda ciddi sıkıntılarımız var’ dedi.Ayhan Hüzmeli İTO’nun en faal komitelerinden biri olan 17.Konaklama Komitesinin sektörü çok başarılı çalışmalarla temsil ettiğini , İTO Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş’ın da kendilerine gereken desteği verdiğini bilhassa Turizm Sektörünün üzerine düştüğünü ve karar alma ve uygulama aşamasında İstanbul Ticaret Odası’nın hızlı çalışan bir kurum olduğunu ifade etti.


ŞEHRİMİZE GELEN TURİSTLERİN NET İSTATİSTİKLERİ

17.konaklama komitesinin İTO başkanlığına verdiği teklifin sonucunda İstanbul ticaret üniversitesi akademisyenleri ile birlikte ortak bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Ayhan Hüzmeli, Üniversitelerin Turizm ve Otelcilik Bölümünde okuyan öğrencilerden oluşan bir ekibi havalimanına göndererek, İstanbul’a giriş yapan gönüllü Turistlere istatistik formu doldurtacaklarını, bu sayede istatistik tutulup,şehrimize gelen turistlerin milliyetleri ne amaçla geldiği örneğin turistik veya iş amaçlımı ,hangi ilçede kaç gün otel pansiyon veya evdemi konaklıyacağını,seyahatı esnasında şehrimizde yapacağı alış veriş konaklama için ayırdığı bütçeyi vs gibi sorular ile gelen turist profilinin çıkacağını şehrimizin yıllık turizm gelirini ve ülkemize gelen misafirlerin bizden beklentilerini bu proje ile İstanbulun turizm haritasını çıkarmayı planladıklarını ve Turizm okuyan öğrencilerin yabancı dil ile iletişime geçerek mükemmel bir pratik fırsatı olan bu projenin startı önümüzdeki birkaç ay içerisinde Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanında uygulanması için çalışmaların planlandığını söyledi .

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.