Zeytinburnu'nda 'Çanakkale' konulu kısa film yarışması

Zeytinburnu'nda 'Çanakkale' konulu kısa film yarışması

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Çanakkale” konulu kısa film yarışması düzenleniyor. İlgi gören yarışmanın son katılım tarihi ise 01 Şubat 2016

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Onlar Destan Yazdı, Sen Filmini Çek” sloganıyla düzenlenen “Çanakkale” konulu kısa film yarışması düzenleniyor. Yoğun ilgi gören yarışmada birinciye 15 bin Türk Lirası ödül verilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 01 Şubat 2016.

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmanın amacı; Milli tarih şuurunu oluşturmak ve Türkiye genelinde, Çanakkale ruhunu merkeze alan her şeyi anlatabilecek genç yetenekleri ortaya çıkarıp, onların sinema üzerine çalışmalarını teşvik ederek toplumsal farkındalık oluşturmak.

“GENÇLERİN İÇİNDEKİ CEVHERİ ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, yarışmaya Türkiye’nin her bölgesinden amatör veya profesyonel olan herkesin katılabileceğini belirterek, “Kısa film yarışmasıyla gençlerin içindeki cevheri açığa çıkartmaya çalışıyoruz. Ecdadımız, Çanakkale’de geri dönmeyi düşünmeden, vatanı ve milleti uğruna; köken, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan, bu büyük destanı yazmıştır. Çanakkale destanı bize, bugün aramıza sokulmak istenen fitne, ayrılık tohumlarına karşı nasıl bir kardeşlik örneği sergilendiğini en güzel şekilde göstermektedir” ifadelerini kullandı.

Sinema yazarı İhsan Kabil’in başkanlık yapacağı kısa film yarışmasında jüride Doç. Dr. Abdülhamit Avşar ve Coşkun Çokyiğit yer alacak.

BİRİNCİYE 15 BİN TÜRK LİRASI ÖDÜLÜ

18 Mart 2016 tarihinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan yarışmanın ödül töreninde Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL para ödül verilecek. Ayrıca jüri özel ödülü 5 bin TL ve Zeytinburnu Belediyesi özel ödülü 2 bin TL de yarışmanın ödülleri arasında yer alıyor. Dereceye giren eserler haricinde 10 eser sahibi de mansiyon olarak bin TL ile ödüllendirilecek.

Genç yönetmenlerin Çanakkale ruhunu günümüze taşıyacakları yarışmaya katılmak için http://www.zeytinburnu.bel.tr/canakkale/index.html adresinden başvuru yapmak yeterli.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.